Jump to content
EX YU SAT

Dreambox 8000 HD PVR ERROR


drakon

Recommended Posts

Dakle da krenem redom.

Pre neku noc mi je box ukocio u radu. Ujutru sam na prekidacu za napajanje iskljucio i ukljucio box nadajuci se da ce sve da odradi normalno. Medjutim na displeju mi je samo ispisao ERROR.

Inace da naglasim da je box originalan. Mreza mu ne radi te je ubacivanje software-a preko toga nemoguca. Probao sam sa DREAMUP-om i to sa nekoiko verzija i na prvom pokretanju nema poruke error i krene ubacivanje bootloadera.

Kada dodje do kraja DREAMUP ispisuje da je uspesno zavrsen flash ali ceka odgovor boxa i tu stane. Posle ponovnog pokretanja boxa opet javlja error. Posle nekoliko dana isprobavanja box vise ne reaguje ni na rs 232.

Box sam cistio od prasine, skidao pazljivo sim i cistio kontakte ali ne pomaze nista. Prelistavao stranice na netu ali obicno pisu ovo sto sam ja uradio.

Ima li neko ideju sta dalje raditi !?

Link to comment
Share on other sites

 

Reseno !!!

Na moju srecu DB nije riknuo. Samo je na kompu koji sam prvo koristio neispravan COM port. Malo mi je bilo cudno jer je u pocetku ubacivanje bootlodera trajalo po 15-20 min. a zatim je skroz prestao da funkcionise.

Promenim komp i sve odradi iz prve preko DRUMUP-a. Ne znam kako mu je uopste puko boot ali ...:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

mene interesuje jesu li dreamboxu  800 hd, dreambox hd se  i dreambox 800 pvr svi alati i softveri isti

Just now, musa said:

mene interesuje jesu li dreamboxu  800 hd, dreambox hd se  i dreambox 800 pvr svi alati i softveri isti i jel na isti nacin se ubacuju oscam, sofcham itd..

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...